Twitter           Issuu
Szła dzieweczka w języku hindi, japońskim i po polsku czyli w magicznej dziupli u Eli Podwójci

To kolejna już z rzędu wizyta posła Piotra Zgorzelskiego filii Książnicy Płockiej na Północnych Podolszycach. Tym razem spotkał się ze sporą gromadką dzieci, które w tym miejscu spędzają wakacyjne dni. Z pewnością nie są to dni stracone, a to za sprawą Pani Eli Podwójci i jej koleżanek, które tworzą tu niepowtarzalny klimat i wprowadzają dzieci w zaczarowany świat książek.

Poseł zasypany został prze dzieci niezliczoną ilością pytań od takich czy był mały i jakie lubi zwierzęta po te z życia naszego miasta i co by w nim zmienił. Jak to jest w zwyczaju dzieci obdrowały posła amuletem i odznaką hinduską oraz kubkiem orientalnym z drobiazgami, które to poseł przekazał obecnym także na spotkaniu przedstawicielom Stowarzyszenia PortalFm - Pomagamy Dzieciom z przeznaczeniem na aukcję na rzecz chorego Witusia Wojciechowskiego - rocznego malucha, który urodził się z jedną komorą serca. Maluszek ma przejść kosztowną operację serca już w marcu przyszłego roku w Klinice Uniwersyteckiej w Monachium. czytaj więcej na temat działaności Stowarzyszenia PortalFm - Pomagamy Dzieciom...  
 
Także dzieci spędzające wakacje w filii Książnicy Płockiej na Północnych Podolszycach miały dla przedstawicieli stowarzyszenia miłą niespodziankę - pudło z plastikowymi nakrętkami zbieranymi właśnie na operację chorego Witusia.

Krówki, które gość podarował dzieciom zniknęły równie szybko jak się pojawiły. Wszyscy umówić się na wizytę w Sejmie jeszcze we wrześniu. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę „Szła dzieweczka” w języku hindi, japońskim i po polsku i obiecali sobie, że niedługo (prawdopodobnie już we wrześniu) spotkają się w Sejmie.  

Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku Szła dzieweczka po chińsku
 

Biuro Poselskie
09-400 Płock, ul. Bielska 57a
czynne od poniedziałku do piątku
w godz. 7.30-15.30
Tel. (24) 366 95 70
email: biuroposelskie@piotrzgorzelski.pl
 
Biuro Poselskie
09-230 Bielsk, ul. Glinki 1
czynne w każdą środę w godz. 9.00-12.00

Biuro Poselskie
09-530 Gąbin, ul. Kilińskiego 2
czynne w każdy czwartek w godzinach 9.00-12.00
 
Copyright © 2011 Piotr Zgorzelski. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl
Tworzenie i pozycjonowanie stron www Płock Kraków Warszawa Gdynia Gdańsk