Twitter           Issuu
PSL: PiS chce zdestabilizować samorząd

Politycy PSL: Waldemar Pawlak i Piotr Zgorzelski ocenili w środę, że pomysł PiS utworzenia województwa warszawskiego jest szkodliwy i niebezpieczny. - PiS destabilizuje samorząd - ocenili.

Przewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej Piotr Zgorzelski (PSL) ocenił w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że pomysły PiS, żeby utworzyć województwo warszawskie są "zgubne i niebezpieczne". Jak ocenił, takie działanie grozi "destabilizacją fundamentów państwa, jakim jest samorząd terytorialny". - To typowa gra na resentymentach, powtarzająca się co każde wybory, niesłużąca rozwojowi Polski - podkreślił.

O propozycjach zmian w podziale administracyjnym kraju mówili w ostatnich tygodniach politycy PiS: prezes tej partii Jarosław Kaczyński i szef klubu parlamentarnego Mariusz Błaszczak; PiS proponuje utworzenie dwóch nowych województw: warszawskiego i środkowopomorskiego. Zdaniem Błaszczaka utworzenie województwa warszawskiego to racjonalne działanie, które pozwoli na uzyskanie większych środków, a ewentualne zmiany administracyjne byłyby przeprowadzane po konsultacjach społecznych np. w referendum.

- Pozbawienie województwa mazowieckiego lokomotywy rozwojowej, jaką jest Warszawa, spowoduje powiększenie obszaru biedy i enklaw bogactwa. Apelujemy do Polaków, aby nie dali nabrać się na tanie hasła - powiedział Zgorzelski. Jak dodał, PSL nie pozwoli na "psucie fundamentów państwa polskiego".

Poseł PSL Waldemar Pawlak ocenił, że propozycje PiS mają charakter "wyłącznie polityczny". - Zamiary PiS są społecznie i gospodarczo bardzo szkodliwe (...) działaniami administracyjnymi nie zrobi się dobrobytu, można tylko bardziej wyostrzyć problemy - podkreślił.

- Nie można dzielić administracyjnie Mazowsza tylko po to, żeby osiągnąć wynik polityczny (...) nie można dzielić Polski w taki sposób, żeby tam, gdzie jest mniej zasobów, było ich jeszcze mniej - apelował Pawlak.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik mówił pod koniec września, krytykując pomysł PiS, o podjętych staraniach, by Mazowsze zostało podzielone, ale wyłącznie na potrzeby unijnych statystyk, by otrzymać większe środki.

Politycy PSL poinformowali też w środę, że w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się konwencja wyborcza PSL pod hasłem: "Samorząd. Tu zaczyna się Polska".

źródło: onet.pl

PSL: PiS chce zdestabilizować samorząd PSL: PiS chce zdestabilizować samorząd PSL: PiS chce zdestabilizować samorząd PSL: PiS chce zdestabilizować samorząd

 

Biuro Poselskie
09-400 Płock, ul. Bielska 57a
czynne od poniedziałku do piątku
w godz. 7.30-15.30
Tel. (24) 366 95 70
email: biuroposelskie@piotrzgorzelski.pl
 
Biuro Poselskie
09-230 Bielsk, ul. Glinki 1
czynne w każdą środę w godz. 9.00-12.00

Biuro Poselskie
09-530 Gąbin, ul. Kilińskiego 2
czynne w każdy czwartek w godzinach 9.00-12.00
 
Dziękuję za zaufanie

Adam Jarubas Kandydat na Prezydenta RP w Płocku

2 kwietnia 2015 r. kandydat na Prezydenta RP Adam Jarubas gościł w Płocku. Poza wywiadami w...

Adam Jarubas Kandydat na Prezydenta RP

Apel do Samorządowców Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Samorządowcy! Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę za...

Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL

Wyjazdowe posiedzenia Zarządów Powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Powiecie Płockim, są już tradycją. Podczas takich...

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego Powiatu Płockiego

Dziś, 26 stycznia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Radzanowie odbyło się wyjazdowe...

Copyright © 2011 Piotr Zgorzelski. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl
Tworzenie i pozycjonowanie stron www Płock Kraków Warszawa Gdynia Gdańsk