Twitter           Issuu
Uroczystości w Kobylnikach

http://piotrzgorzelski.pl/images/stories/27d/1%20-%20kopia.jpgZakończenie prac związanych z remontem więźby dachowej oraz wymianą pokrycia dachowego na kościele parafialnym w Parafii p.w. św. Anny było okazją do spotkania i modlitwy w Kobylnikach w gminie Wyszogród. Operacja została zrealizowana w ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013” przez Lokalną Grupę Działania Razem dla Rozwoju z siedzibą w Wyszogrodzie. W uroczystościach uczestniczył Biskup Płocki Piotr Libera, proboszcz Parafii ksiądz Marek Jędrzejewski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Jan Boszko, wielu znamienitych gości oraz licznie zgromadzeni wierni.

Późnogotycki, ceglany kościół, który prezentuje się bardzo malowniczo, stoi na wzgórku ponad drogą i rzeczką w bardzo urokliwym miejscu, sama zaś Parafia w Kobylnikach powstała prawdopodobnie w drugiej połowie XIV wieku o czym mówią pierwsze wzmianki o jej istnieniu datowane w źródłach na 1391 r. Obecnie istniejąca świątynia została pobudowana w połowie XVI wieku staraniem Mikołaja Kobylnickiego, kanclerza płockiego.

Uroczystości w Kobylnikach Uroczystości w Kobylnikach Uroczystości w Kobylnikach Uroczystości w Kobylnikach Uroczystości w Kobylnikach Uroczystości w Kobylnikach Uroczystości w Kobylnikach Uroczystości w Kobylnikach

 

 

Biuro Poselskie
09-400 Płock, ul. Bielska 57a
czynne od poniedziałku do piątku
w godz. 7.30-15.30
Tel. (24) 366 95 70
email: biuroposelskie@piotrzgorzelski.pl
 
Biuro Poselskie
09-230 Bielsk, ul. Glinki 1
czynne w każdą środę w godz. 9.00-12.00

Biuro Poselskie
09-530 Gąbin, ul. Kilińskiego 2
czynne w każdy czwartek w godzinach 9.00-12.00
 
Copyright © 2011 Piotr Zgorzelski. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl
Tworzenie i pozycjonowanie stron www Płock Kraków Warszawa Gdynia Gdańsk